کیهان آنلاین

آگهی می پذیرد

 

با بخش آگهی تماس بگیرید تا کیهان لندن امکان برقراری ارتباط با مخاطبان شما را در سراسر جهان فراهم آورد

تأسیس در تهران سوم خرداد 1321

تأسیس در لندن اول ژوئن 1984

Kayhanonline-London

با کیهان آنلاین همکاری کنید

برای کیهان خودتان عکس و خبر بفرستید

نظر خود را با ما در میان بگذارید

نه تنها خبر بلکه لابلای سطور را

 در کیهان لندن بخوانید

کیهان لندن امتداد «وقایع اتفاقیه» است

کیهان لندن را مشترک شوید

تا همراه هفتگی و همیشگی شما باشد

 

درباره کیهان About Kayhan

ایرانیان مهاجر که به ویژه در سالهای پس از انقلاب اسلامی راه مهاجرت پیش گرفته اند، در کشورهای مختلف جهان اقلیتی چشمگیر و ممتاز را تشکیل می دهند. چشمگیر از حیث عددی، و ممتاز از لحاظ موقعیت شغلی و تحصیلی و اجتماعی. این گروه مهاجر، حتی نسل دوم و سوم آنها، پیوند عاطفی خود را با ایران قطع نکرده اند. به ایران و تمدن قدیم و فرهنگ قویم آن عشق می ورزند و مسائل ایران را با علاقه دنبال می کنند.

«کیهان» چاپ لندن که اکنون 25 سال از عمر آن می گذرد، در سال 1984 با هدف مرتبط ساختن ایرانیان پراکنده در پنج قاره عالم و آگاه ساختن آنان از اوضاع و احوال ایران و آنچه به ایران مربوط می شود، بنیادگذاری شد.

با این اقدام، روزنامه ای که در اوایل دهه 40 خورشیدی و به هنگام جنگ جهانی دوم در تهران پا به جهان نهاد و در طول سی و پنج سال به بزرگترین نشریه روزانه ایران تبدیل شد، مرحله دوم زندگی خود را در خارج از ایران آغاز کرد.

انتشار یک روزنامه فارسی زبان در یک کشور خارجی و رساندن آن به فارسی زبانان مقیم کشورهای دیگر، کار آسانی نبوده و اگر روزنامه یک ربع قرن به طور منظم انتشار یافته است و از حیث چاپ و محتوا و سبک و روش با استانداردهای روزنامه نگاری مدرن تطابق دارد، آن را باید حاصل پشتکار و عشق و علاقه گروه همکاران از یک سو  و حمایت خوانندگان از سوی دیگر دانست.

در این 25 سال تعدادی از دوستان و همکاران که در انتشار «کیهان» نقش و سهم داشته اند، از جمله مدیر و مؤسس آن، شادروان دکتر مصطفی مصباح زاده، راهی سفر واپسین شدند، اما در حالی که جای خالی یکایک آنها را حس می کنیم مفتخریم که توانسته ایم راهشان را ادامه دهیم و یادگارشان را حفظ کنیم و باز هم خواهیم کوشید «کیهان» را به عنوان یک میراث ملی برای ایران و ایرانیان سر پا نگهداریم.

این هدف البته بدون یاری و همکاری هموطنان عزیزمان، علاقمندان به بقا و دوام «کیهان» تحقق پذیر نخواهد بود.

تا آنجا  که به ما مربوط می شود وظیفه خود می دانیم نشریه ای قابل اعتنا و قابل اعتماد، حاوی خبرها، تفسیرها، مقالات، به علاوه مطالب متنوع و آموزنده و سرگرم کننده در اختیار خوانندگان قرار دهیم. بخش تحریری، بخش فنی، بخش اداری و مالی و بازرگانی، بخش آگهی، بخش اشتراک و پخش، نمایندگان و فروشندگان روزنامه در کشورهای مختلف، هر کدام قسمتی از این وظیفه را تکمیل می کنند.

اما آنچه از شما هموطنان عزیز انتظار می رود، یاری رساندن به ادامه حیات «کیهان» از طریق تقویت موتور محرک آن، یعنی تکفروشی، اشتراک و آگهی است.

صریحا اعلام می کنیم که «کیهان» یک نشریه مستقل ملی است. وابسته به کسی نیست. از جایی کمک مالی دریافت نمی کند. بهه همین جهت نیز حیات آن بستگی به توازن دخل و خرج روزنامه دارد. با افزایش هزینه های گوناگون، به ویژه هزینه چاپ و حمل و نقل، بار مالی روزنامه هر روز سنگین تر شده است و در صورتی که نتوانیم از عهده آن بر آییم، ناچار به بن بست خواهیم رسید.

به همین جهت است که به کوشش هایمان برای گسترش دامنه فعالیت ها و افزودن بر شمار خوانندگان افزوده ایم که تقویت سایت اینترنتی «کیهان» از آن جمله است.

از آنجا که ورود کیهان به داخل ایران ممنوع است و در خارج از ایران نیزف ایرانیان مهاجر در نقاط مختلف جهان پراکنده اند و اغلب آنها دسترسی به فروشگاه های ایرانی و گیشه های تکفروشی ندارند، اینترنت وسیله مؤثری است برای رساندن پیام به ایرانیان داخل و خارج کشور.

زمانی کیهان روی اینترنت حدود یک میلیون خواننده داشت که عمده آنها را ایرانیان درونمرز تشکیل می دادند. به دلیل توجه زیاد مردم، وب سایت کیهان به وسیله حکومت جمهوری اسلامی بلوکه شد و این رقم به حدود یک سوم تقلیل یافت. در حال حاضر، کیهان با استفاده از وب سایت دیگری امکان خواندن و جلوگیری از فیلترینگ را فراهم ساخته است. ولی برای تقویت آن و آگاه ساختن ایرانیان از وجود این وب سایت آلترناتیو، به تزریق مالی و تقویت کادر نیاز داریم.

از ابتدای انتشار کیهان در لندن، گروهی از روزنامه نگاران و تحلیل گران و نویسندگان زبده و باسابقه کادر تحریری آن را تشکیل داده اند که برخی از آنها در طول سه دهه یا درگذشتند و یا جذب رسانه های توانمند و برخوردار از بودجه دولتی در کشورهای مختلف شده اند. کادر کنونی را نویسندگان و تحلیل گرانی تشکیل می دهند که به دلیل آشنایی کامل با جامعه ایران، فرهنگ ایرانیان و مسائل اجتماعی و سیاسی کشور، به بهترین کییفیت از عهده تحلیل و تفسیر رویدادها و جهت دادن به افکار عمومیف و نیز کمک به درک اوضاع و مسائل ایران در کشورهای خارج بر می آیند و نگاهی به مقالات و تفسیرهای روزنامه این ادعا را به ثبوت می رساند. با جذب نویسندگان و تحلیل گران تازه نفس، به ویژه روزنامه نگارانی که فضای داخل ایران را در حال حاضر برای فعالیت مطبوعاتی تنگ و تحمل ناپذیر می یابند و به خارج آمده یا می آیند، همچنین تقویت کادر فنی و اداری مؤسسه، کیهان خواهد توانست نقش بسیار مؤثری در زمینه خبررسانی و روشنگری ایفا نماید.

اشتراک و اگهی دو منبع اصلی و کاملا مشروع حیات مطبوعات است.

روز 21 ماه مارس هر سال ایرانیها عید نوروز را جشن می گیرند. روح و جوهر مراسم جشن های نوروزی را ایرانیها طی دو هفته در جنبه های مختلف زندگی تجربه می کنند. مؤسسات و اشخاصی که می خواهند عید  نوروز را به شرکا و دوستان خود تبریک بگویند می توانند تبریکات خود را در شماره ویژه نوروزی کیهان که تیراژ وسیع تری از شماره  های معمولی روزنامه دارد، به چاپ برسانند.

در شماره ویژه نوروز عکس ها رنگی چاپ می شود و صاحبان آگهی می توانند از عکس های مورد نظر خود استفاده کنند و خوانندگان کیهان خاطره این عکس ها را در طول سال به یاد می آورند.

شماره ویژه، صفحات رنگی بیشتر از معمول دارد و یک تقویم هم ضمیمه آن است. شماره ویژه کیهان برای عید کریسمس و سال نو مسیحی نیز دارای صفحات بیشتر و رنگی است.

کیهان در لندن چاپ و در 52 کشور جهان توزیع می شود و چون اکثر ایرانیها در بریتانیا، آلمان، فرانسه، سوئد، اسپانیا و ایالات متحده آمریکا و کانادا زندگی می کنند، بشتر شمارگان کیهان با پست سریع به این کشورها ارسال می گردد.

35 درصد فروش کیهان از طریق اشتراک است. همه پرسی اخیر از خوانندگان کیهان نشان داد که به طور متوسط هر نسخه کیهان را شش نفر می خوانند.

آگهی در کیهان به دو صورت چاپ می شود. آگهی در صفحات معمولی و آگهی در صفحه نیازمندی ها. در 12 صفحه روزنامه، آگهی های عادی چاپ می شود و برای برخی صفحات، مانند صفحه 1، 5 و 16 باید جا رزرو کرد.

چاپ آگهی رنگی در کیهان با قرار قبلی ممکن است. صفحه نیازمندی ها، هر چهار هفته یک بار بازبینی و به روز می شود. این بخش اطلاعات بسیار مفیدی در مورد خدمات و سرویس های مختلف در کشورهای یکه ایرانیان برای مثال، طراحی گرافیک برای معرفی کالاهای شما به زبان فارسی و بدون هزینه اضافی انجام می گیرد.


Market

Since the Iranian Revolution of 1979, more than 4 million Iranians fled to live in various Western countries. Along with the existing expatriates, they now form a highly significant minority in Europe and North America. The majority of these Iranians are highly educated professionals, businesspeople, both young and affluent, and who in economic terms form a unique community with high earning and purchasing power.
As many of the Iranians have studied in Western universities, their communities can provide a large and effective influence in medical, engineering, administration and other large industries and organisations.

Readership

Established in 1984, the London-based Persian weekly Kayhan offers a unique channel of communication to those Western companies or organisations who intend to advertise their services and goods or recruitment opportunities to a responsive audience. Kayhan is the main source of news regarding current affairs in their communities, Iran and the Middle East as a whole for thousands of Iranians. The readership spectrum also extends to the Persian speaking republics of the former Soviet Union and Afghanistan.
A recent survey indicated that the majority of Kayhan readers are aged between 25 and 60, evenly balanced between men and women. Advertising in Kayhan can open up a new and unexplored dimension for any national or international campaign which seeks to reach a powerful community with a wide range of needs complimented by a capacity and willingness to spend.

Editorial

In a changing world, Kayhan has kept its tradition. Our objectives are to inform, educate and entertain its readers. It also reflects on issues of interest to the Iranian communities and supports their aspirations. In addition to public sources of information, Kayhan receives exclusive news stories and articles from Iran as a result of its long standing and popular image among the Iranians for being an independent publication.
Many institutions including government organisations, universities, public libraries, chambers of commerce etc. also subscribe to Kayhan in order to monitor the current socio-economic trends in Iran and amongst Iranians living abroad. Kayhan’s news stories and editorials are frequently translated by Western media, and subscription journals are read by decision makers and businesspeople.

Special Edition

On the 21st of March every year, Iranians celebrate ‘Norouz’ – New Year’s Day. The occasion is so significant for them that for two continuous weeks, the celebratory spirit of ‘Norouz’ permeates every aspect of life among the community.
Western firms or individuals who wish to congratulate their Iranian trading partners or friends can use the pages of Kayhan’s Special Norouz Edition which has a wider circulation than the weekly issues.
It is a colour publication and advertisers may spend their personal greetings alongside their own choice of colour pictures which will be appreciated and remembered by Kayhan’s readers throughout the year. The edition is a double issue with far more full size colour pages, and includes a calendar. The Christmas issue is also a special edition with more colour and mono-pages.

Circulation

Published in London, Kayhan is distributed in 52 countries around the world. As the majority of Iranian expatriates live in Britain, Germany, France, Sweden, Spain, the United States and Canada, most copies are distributed among these countries accordingly via express mail or courier service. Kayhan has a large number of subscribers which amount to 35% of its total sales.
A recent survey amongst readers showed that on average, each copy of Kayhan is read by at least six individuals.

Advertising

Advertising in Kayhan is either in a display or classified form. Twelve pages are devoted to display advertising, and are inserted in any week’s issue at the client’s request, bust occasionally advanced bookings are required for pages 1 to 5 and 12. Colour advertising is also available with prior arrangement.
Our classified section is updated every four weeks and it provides a highly useful information on local services aimed at the high concentration of Iranian communities in Britain, Germany, France and the United States.
For instances, in-house professional translation and graphic design services are available for introduction of your goods/services in the Persian language, with no extra charge in most cases.

For further information about advertising in Kayhan please contact our advertising department:

Email:ads@kayhanlondon.com

 

Kayhan Publishing Ltd., West Africa Hause, Ashbourne Road, Hanger Lane, London W5 3QP, United Kingdom

برخی از همکاران کیهان

برخی از همکاران کیهان

 


□□□ تکفروشی کیهان در فروشگاه های ایرانی

□□□ اشتراک کیهان: کیهان را مشترک شوید

 

© Kayhanlondon 2000  U.K. London